اولین دفتر نمایندگی بانک کُره‌‌ای در ایران افتتاح شد

نوشته شده در تاریخ : 1395/02/13 - 19:47:34

 

اولین دفتر نمایندگی ووری بانک (WOORI BANK) کره‌جنوبی در ایران با حضور کامیاب، معاون ارزی بانک مرکزی و همزمان با حضور رییس‌جمهوری آن کشور و هیئت همراه عصر امروز در کشورمان افتتاح شد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک‌مرکزی، این اولین حضور یک بانک کره‌ای در ایران است که در طول روابط بین دو کشور در ایران آغاز به کار می کند. این بانک بعد از برجام درخواست خود را به بانک مرکزی ایران ارائه کرد و پس از موافقت‌، از امروز آغاز به کار کرد.

غلامعلی کامیاب در این مراسم، ضمن ابراز خرسندی از گسترش همکاری‌های دو کشور، گفت: ایران و کره‌جنوبی دارای سابقه تاریخی زیادی هستند و به لحاظ فرهنگی نیز مشابهت‌های زیادی دارند.
معاون ارزی بانک مرکزی با اشاره به همکاری بانک‌های کره‌ای با ایران در دوران تحریم، خاطرنشان کرد: اکنون که تحریم‌ها برداشته شده قطعاً بایستی قدم‌های بلندتری برای توسعه همکاری‌ها برداریم.
کامیاب، آغاز به کار دفتر نمایندگی ووری بانک را مقدمه‌ای برای افتتاح شعبه در ایران دانست و گفت: ایجاد دفتر نمایندگی می‌تواند برای رسیدن به هدف گسترش همکاری بانکی بین دو کشور کمک شایانی کند و قطعاً به تشویق ووری بانک برای تاسیس شعبه در تهران منجر می‌شود.

وی از حمایت بانک‌مرکزی ایران درخصوص گسترش همکاری‌های بانکی ایران و کره‌جنوبی گفت و افزود: گسترش همکاری‌های بین دو کشور در جهت منویات مقامات عالی ایران و کره  است چرا که عزم جدی برای افزایش حجم تجارت بین دو کشور وجود دارد؛ به همین منظور باید زمینه گسترش فعالیت‌های بانکی فراهم شود.