بانک مرکزي ايران به عنوان رييس دوره‌اي هيأت خدمات مالي اسلامي انتخاب شد

نوشته شده در تاریخ : 1395/01/28 - 13:27:28

بانک مرکزي در بيست و هشتمين جلسه شوراي عالي هيأت خدمات مالي اسلامي IFSB ) و چهاردهمين مجمع ساليانه به عنوان رييس دوره‌اي این سازمان در سال 2017 ميلادي انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی ، بر همين اساس اجلاس آتي مجمع عمومي هيأت خدمات مالي اسلامي در سال 2017 به ميزباني بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران در کشورمان برگزار خواهد شد. در جلسه شوراي عالي آن سازمان نيز که در حکم هيأت مديره محسوب مي‌شود، قائم‌مقام بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران به عنوان نايب‌رييس شورا حضور داشت و در این اجلاس عملکرد سازمان در سال گذشته، برنامه‌ها و بودجه پيشنهادي براي سال 2017، راهبردهاي تأمين مالي و سازو کار تعيين دبيرکل جديد آن سازمان مورد بحث و بررسي قرار گرفت. همچنین در حاشيه این اجلاس، نشست‌هاي تخصصي با موضوعاتي چون «توسعه بازار سرمايه اسلامي از طريق صکوک»، «حقوق مشتري در تأمين مالي اسلامي» و « ثبات مالي و سياست‌گذاري» برگزار شد و  سخنرانان،‌ آخرين يافته‌ها و نتايج بررسي‌هاي خود را ارايه کردند.
هيأت خدمات مالي اسلامي، مرجع بين‌المللي استاندارد‌گذار است که در سال 2002 ميلادي تأسيس شده و در زمينه تنظيم و تدوين مقررات و استانداردهاي ناظر بر صنعت مالي اسلامي مشتمل بر بانکداري، بازار سرمايه و بيمه فعاليت دارد.
در بيست و هشتمين جلسه شوراي عالي هيأت خدمات مالي اسلامي و چهاردهمين مجمع ساليانه آن سازمان که در روز دوازدهم آوريل سال 2016 ميلادي برابر با بيست و چهارم فروردين‌ماه سال جاري به ميزباني بانک مرکزي مصر در شهر قاهره برگزار شد، هيأتي به نمايندگي بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران و به سرپرستي دکتر کميجاني قائم‌مقام بانک، شرکت کردند.