حضور رییس کل بانک مرکزی در صندوق بین المللی پول

نوشته شده در تاریخ : 1395/01/25 - 13:35:48

 

رییس کل بانک مرکزی در راس هیاتی متشکل از معاونت های ارزی و اقتصادی این بانک برای شرکت در اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول به امریکا سفر می کند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نشست مشترک صندوق بين المللي پول (IMF) و گروه بانک جهاني(World Bank Group)  همه ساله در دو نوبت و با حضور روساي کل بانک هاي مرکزي و وزراي اقتصادي و دارايي کشورهاي عضو برگزار مي‌شود.
 اجلاس بهاره در اواخر فروردين ماه و اجلاس پائيزه (سالانه) به طور معمول در اواسط مهرماه در واشنگتن برگزار و هر سه‌سال يک بار نيز يکي از کشورهاي عضو به عنوان ميزبان اجلاس سالانه تعيين مي‌شود.
در اجلاس بهاره امسال نيز که‌ در روزهای 15 تا 17 آوریل 2016  (27 تا  29 فروردین  1395) برگزار مي شود، رئيس کل بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران و هيات همراه حضور خواهند داشت.
   از مهمترين نشست‌هاي اين اجلاس، مي‌توان به ميزگردهاي اقتصادي با حضور مقامات ارشد صندوق بين‌المللي پول و بانک جهاني، نشست وزرا و روساي کل گروه 24، نشست معاونين گروه 24، اجلاس کميته پولي و مالي بين‌المللي (IMFC) و کميته توسعه (DC) اشاره کرد.
حضور مقامات بانکي و اقتصادي کشورها در اين اجلاس فرصت مناسبي را فراهم مي‌آورد، تا ملاقات‌هايي ميان روساي کل و ساير اعضاي هيات هاي اعزامي از کشورهاي مختلف در راستای افزايش ارتباط و همکاري‌هاي بانکي و اقتصادي في مابين انجام شود.