پیام رییس کل بانک مرکزی به مناسبت افتتاح نخستین شعبه ویژه اهل سنت

نوشته شده در تاریخ : 1394/11/18 - 16:51:31

نخستین شعبه ویژه اهل سنت بانک انصار، با پیام رییس کل بانک مرکزی در زاهدان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی ، ولی اله سیف رییس کل بانک مرکزی در پیام ارسالی خویش، از بانک انصار به د‌لیل اهتمام در ایجاد فرصت ارایه خدمات بانکی به هموطنان اهل سنت منطبق با موازین مشترک فقهی قدردانی کرد.

متن کامل پیام به این شرح است:
در ایام دهه مبارک فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اکنون که به همت بانک انصار و تایید و حمایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فرصتی فراهم شده است تا ارائة خدمات بانکی به هموطنان اهل سنت با موازین مشترک فقه اهل سنت و فقه امامیه و با کسب اطمینان خاطر و مشارکت ایشان توسعه یابد جای بسی افتخار و سربلندی است که تاسیس شعبه‌ای برای ارائة این خدمات و هماهنگی مسایل شرعی و فقهی مطابق با موازین یادشده در شهر زاهدان اعلام و فعالیت آن آغاز گردد.
هرچند ارائة خدمت به آحاد مختلف هموطنان در سراسر کشور وظیفة مجموعه‌های بانکی بوده و هست ولی با این حرکت اعتمادآفرین، اقبال ویژه‌ای نسبت به هموطنان عزیزمان در استان سیستان و بلوچستان وجهة همت قرار گرفت تا بررسی‌های فقهی و ایجاد سازکارهای خدمات بانکی و نظارت بر انجام امور در این شعبه به صورت مشترک و مورد تایید صورت گیرد.
ضمن عرض تبریک ایام دهة فجر انقلاب اسلامی از همه عزیزانی که در استان یا خارج از استان در جهت ایجاد این همفکری و نظام خدماتی مشترک کوشش و تلاش نموده و می‌نمایند تشکر و قدردانی می‌کنم.
 

ولی اله سیف
رییس‌ کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران