اتهام به مسئولان بانک مرکزی؛ بازی جديد رسانه های بيگانه

نوشته شده در تاریخ : 1396/04/20 - 14:53:12

اتهام به مسئولان بانک مرکزی؛ بازی جديد رسانه های بيگانه

‎اخیراً در یکی از شبکه های فارسی زبان خارجی، موضوع ساماندهی موسسات غیرمجاز از جمله تعاونی منحله فرشتگان مطرح و در آن اتهامات بی پایه و اساس با هدف تشویش اذهان سپرده گذاران و سلب اعتماد عمومی از نظام بانکی ‎عنوان شده است.
‎در برنامه جمعه شب یک شبکه تلویزیونی خارج نشین که هزینه آن را وزارت امور خارجه ایالات متحده تامین می کند، اتهاماتی به مسئولان بانک مرکزی نسبت داده شده که خلاف واقع بوده است، البته از آن شبکه جز اتهام زنی و تلاش برای سلب اعتماد جامعه از نظام جمهوری اسلامی و اركان آن، انتظاری نیست.


‎یکی از اتهامات مطرح شده در برنامه شبکه ضدانقلاب كه این روزها نقش دایه مهربان تر از مادر را بازی می كند، از زبان مهمانِ به اصطلاح كارشناس اقتصادی، سهامداری مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی در موسسه کاسپین و کسب منافع شخصی عنوان و اینگونه القا شده که این موضوع مانع به ثمر رسیدن تصمیمات بانک مرکزی برای احقاق حقوق سپرده گذاران است. ضمن رد و تکذیب این اتهام باید گفت که اینگونه اتهامات دیگر نخ نما شده و مستندات قانونی و اسناد ثبتی، سهامداری یا عضویت آقای عباس کمرئی در موسسه کاسپین و یا شركت های وابسته از گذشته تاكنون را تایید نمی‌کند، ضمن آنکه با بررسی پیشینه مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری و معاون نظارتی بانك مرکزی، شاهد خدمات صادقانه ایشان طی چندین دهه در نظام بانکی بدون هرگونه ابهام هستیم. 
‎البته این‌گونه اتهامات، گویای آن است که آقایان به اصطلاح كارشناس برنامه که خود پرونده های مملو از اتهام به مقامات و مسئولان را در کارنامه دارند در تلاشند با فرافکنی، به خیال باطل خویش، به شهرتی در جامعه دست یابند و در لوای آن پرونده سیاه‌شان را بپوشانند. باید تاکید شود اینگونه افترا‌پراکنی‌ها  در عزم مسئولان و مقامات بانک مرکزی برای احقاق حق سپرده گذاران و برخورد با افرادی که در پی حیف و میل بیت المال هستند، خللی وارد نخواهد كرد.
بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران حق هرگونه پیگیری قضایی و حقوقی ‎را در این رابطه برای خود محفوظ می داند و انتظار دارد مردم و سپرده گذاران گرامی نیز با اعتماد به مدیران و خدمتگزاران خود در دولت و بانك مركزی، اطمینان داشته باشند كه صیانت از سپرده های آنها یك اصل اساسی است و تلاش می شود در كوتاه ترین زمان ممكن، ساماندهی تعاونی ها و موسسات غیرمجاز كه سلامت و ثبات اقتصاد ایران را نشانه گرفته اند، به انجام برسد.
در عین حال، خدمت سپرده گذاران محترم تاكید می شود، مسئولان بانك مركزی با استفاده از تمام ابزارها و ظرفیت های قانونی در جهت استیفای كامل حقوق آنها اقدام کرده و حتی در جریان تعامل با قوه قضاییه، موافقت حضور نماینده سپرده گذاران هنگام انتقال دارایی های تعاونی منحله فرشتگان به موسسه اعتباری كاسپین را اخذ كرده است. بنابراین انتظار می رود سپرده گذاران گرامی در مسیر پیگیری مطالبات خود اجازه ندهند، عده ای كه نه دغدغه ایران و نه سپرده گذاران را دارند، اختلاف و انشقاق ایجاد كنند.