فروش ارز صنعت پتروشیمی روان تر می شود

نوشته شده در تاریخ : 1394/02/29 - 15:29:56

جلسه بررسی مشکلات پیش رو و فرآیند عرضه درآمدهای ارزی توسط شرکت های پتروشیمی با حضور رییس کل بانک مرکزی ، مدیران و  اعضای انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، در این جلسه مهدوی دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایان و عزیزی رییس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ضمن تاکید بر اهمیت این صنعت در کشور به مشکلات تولید ، برخی مقررات مانع تولید و همچنین اقدامات ناهماهنگ از سوی برخی دستگاه ها اشاره و بر توان شرکت‌های مدنظر برای افزایش تولید ، صادرات و متعاقباً افزایش درآمدهای ارزی تاکید کرد.
در ادامه برخی مدیران شرکت های پتروشیمی درخصوص مشکلات و موانع موجود شامل برخی از مقررات بانکی درباره  ذی‌نفع واحد و اشخاص مرتبط ، تضامین بانکی و مشکلات تامین مالی و... نکاتی را بیان کردند.
در این جلسه ولی اله سیف، رییس کل بانک مرکزی نیز با اشاره  به ثبات بازار ارز کشور در نتیجه اقدامات انجام شده   بر استمرار و پایداری عرضه منابع ارزی توسط این گروه تاکید کرد.
وی افزود: باید فضای جدیدی را برای شرکت های پتروشیمی ایجاد نماییم و آمادگی لازم برای ورود به شرایط پساتحریم فراهم شود .
رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه افزایش 2 برابری صادرات پتروشیمی با نظر مسئولین این صنعت، امر پسندیده ای است،تاکید کرد: لازم است مشکلات این صنعت به صورت جداگانه به بانک مرکزی ارسال تا اقدامات لازم انجام پذیرد.
سیف با بیان این که اینجانب نیز در هیات دولت پیگیری های لازم را در خصوص مشکلات صنعت پتروشیمی خواهم داشت، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک و پس از رفع تحریم ها ، فرآیند شفاف و روان تری را برای فعالیتهای این صنعت به ویژه فروش ارز از طریق بازار بین بانکی و در شبکه بانکی کشور داشته باشیم .