توسعه روابط بانکی آتن با تهران - معاون نخست وزیر یونان خواهان توسعه مراودات بانکی شد

نوشته شده در تاریخ : 1395/07/09 - 10:37:12

« یانیس دراقاساکیس» معاون نخست وزیر یونان در دیدار رئیس کل بانک مرکزی کشورمان، گفت: روابط با جمهوری اسلامی ایران برای یونان از اهمیت راهبردی برخوردار است و ما خواهان توسعه روابط با تهران هستیم.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، به نقل از خبرگزاری ایرنا - ولی اله سیف رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که بنا به دعوت همتای یونانی خود به آتن سفر کرده، روز پنجشنبه با  یانیس دارقاساکیس معاون نخست وزیر یونان در آتن دیدار و در خصوص روابط اقتصادی و بانکی و راه های توسعه آن گفت وگو کرد.
معاون نخست وزیر یونان در این دیدار از روند مثبت روابط دو جانبه و دیدار مقام های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور در ماه های اخیر ابراز خرسندی کرد.
وی گفت: یونان مایل است روابط اقتصادی خود با جمهوری اسلامی ایران را توسعه دهد و بانک های یونانی و بانک مرکزی این کشور نیز با علاقه مندی توسعه روابط با ایران را دنبال می کنند.
دارقاساکیس در ادامه افزود: ما از سرمایه گذاری شرکت های ایرانی در یونان و بالعکس و همکاری های مشترک آنها حمایت می کنیم.
معاون نخست وزیر یونان همچنین با اشاره به جایگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران، به نقش دو کشور در صلح و ثبات منطقه ای و همچنین اجرای توافق ها در سفر تاریخی نخست وزیر یونان به تهران در بهمن ماه 1394 تاکید کرد.
سیف نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه مثبت یونان در نزد افکار عمومی و مقامات جمهوری اسلامی ایران، به اقدامات دولت تدبیر و امید در زمینه بهبود و ارتقای وضعیت اقتصادی کشور و ظرفیت ها در زمینه توسعه همکاری های اقتصادی و بانکی بین دو کشور را مورد تاکید قرار داد.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران و یونان با توجه به فضای موجود می توانند در تقویت و رشد اقتصادی، تبادلات نزدیک داشته باشند.
رئیس کل بانک مرکزی کشورمان با اشاره به فضای مثبت ایجاد شده پس از سفر نخست وزیر یونان به تهران گفت: روابط بانکی مناسب می تواند نقش زیادی در تحکیم روابط اقتصادی دو کشور ایفا کند و خوشبختانه گام های مثبتی در زمینه توسعه روابط بانکی با کشورهای اروپایی و از جمله یونان برداشته شده است.
سیف روز پنجشنبه نیز با وزیر انرژی و محیط زیست یونان دیدار کرد.
وی قرار است در ادامه سفر خود به آتن امروز جمعه با دیگر مقامات یونانی دیدارکند.